^ Back to Top

60 lat Koła Łowieckiego "Sarna"

2012.09.15 Jubileusz 60-lecia Koła Łowieckiego „Sarna w Olecku rozpoczął się od mszy świętej w kościele NMP Królowej Polski. Po nabożeństwie na placu w centrum miasta odbyły się m.in. pokaz rasowych psów myśliwskich i występy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się chór Oleckie Echo, zespół Sygnalistów Myśliwskich Galindowe Rogi z Nadleśnictwa Maskulińskiego z Puszczy Piskiej, Miejska Orkiestra Dęta, Marta Ulikowska z drużyny Janusza Panasewicza z programu telewizyjnego „Bitwa na głosy” oraz zespoły taneczne „Mufinki” i „You Know" z Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku. Były też stoiska z potrawami myśliwskimi – z bigosem i kiełbasą myśliwską.

W galerii ROK w Olecku otwarto wystawę łowiecką, a w sali kina „Mazur” odbyła się konferencja „Łowiectwo jako forma ochrony przyrody” podsumowująca jubileusz 60-lecia Koła Łowickiego „Sarna”. Wręczono na niej odznaczenia łowieckie.

Złote Medale Zasługi Łowieckiej otrzymali: Edward Adamczyk, Piotr Chmielewski, Janusz Lubecki i Wacław Olszewski.

Srebrnymi Medalami Zasługi Łowieckiej odznaczono Ireneusza Kowalika i Krzysztofa Masalskiego.

Natomiast Brązowy Medal Zasługi Łowieckiej otrzymał Leopold Sienkiewicz.

Kapituła Odznaczeń Łowieckich przy Okręgowej Radzie Łowieckiej w Suwałkach przyznała Zbigniewowi Mocarskiemu, Stanisławowi Namiotko i Romanowi Prawdzie Odznaczenia Regionalne za Zasługi dla Łowiectwa.

Z okazji jubileuszu wybito też pamiątkowe medale, które otrzymali: Zbigniew Bogusławski, Anna Łuczko-Staszków, Jerzy Litwinienko, Piotr Czyżyk, Bernard Tarara, Henryk Trznadel, Marian Kozłowski, Jarosław Kowalewski, Andrzej Kisiel, Zbigniew Poniatowski, ks. Lech Janowicz, Jan Mróz, Bernard Faszcza, Janusz Żukowski, Wacław Matejko, Jadwiga Sakowicz, Karol Sobczak, Zdzisław Kamiński i Jerzy Gołembiewski.

 

 

Copyright © 2024 Koło Łowieckie Sarna. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.